Svatební agentura

Svatební obřad

Palácové zahrady

Palácové zahrady pod Pražským hradem se rozkládají na jižním svahu hradčanského návrší a jsou spojnicí mezi Pražským hradem a Malou Stranou. Celý komplex je tvořen pěti vzájemně propojenými zahradami.

Ledeburská zahrada

Je úchvatným prostorem pro konání svatebních obřadů. Rozkládá se na ploše 880m2 a pojme až 256 sedících hostů. Je zde nádherný zahradní sál nebo-li Sala Tarrena. Sala Terrena byla vybudována především na koncerty. Má vynikající akustiku a tak malý komorní soubor nepotřebuje ozvučení. Pojme cca 80 hostů. Ledebruská zahrada pošla celkovou rekonstrukcí a zachovala si původní charakter zahrady. Patří mezi zajímavá pražská místa svatebních obřadů.

Součástí Ledebruské zahrady jsou jednotlivé terasy, které slouží k umístění cateringu a nabízí krásný výhled na historické centrum Prahy.

Malá Pálffyovská zahrada

Na první dojem je charakter této zahrady sice trošku strohý, za to však velmi originální a vznešený. Malá Pálffyovská zahrada sloužila původně jako užitková, proto nyní převažují v této zahradě travnaté plochy a ovocné stromy

Ledeburská zahrada spolu s Malou Pálffyovskou zahradou byly pro veřejnost otevřeny v červnu roku 1995.

Velká Pálffyovská zahrada

Krásným a fascinujícím místem pro svatební obřad je Pálffyovská zahrada, která je druhou největší Palácovou zahradou na jižním svahu Pražského hradu.

Kolowratská zahrada

Skvostná Kolowratská zahrada, kterou ohraničuje z východní strany románská zeď, jež je součástí velkého opevnění Malé Strany a Velké Pálffyovské zahrady, je jednou z další krásné palácové zahrady. Umožňuje nádherný průhled na pražský hrad a ostatní svahové zahrady. Kolowratská zahrada je ideálním místem pro větší svatební obřad, či hostinu.

Fürstenberská zahrada

Název dostlala podle posledních šlechtických majitelů. Tato zahrada se od ostatních liší tím, že byla dříve využívána jako vinice. V současné době je tato zahrada ve stylu rokoka a italského typu. Krásným oddacím místem pro svatební obřad je centrální schodiště, které spojuje jednotlivé terasy a vede návštěvníka od glorietu k lodžii, odkud je přístup k vyhlídkové terase a altánku.